وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

وال سوار

۲ دیدگاه‌ها

>

Whale Rider 

وال‌سوار داستانی زیبا و انسانی از عقاید یک قبیله مقیم نیوزلند است. آنها عقیده دارند افرادی از قبیله آنها که قدرت خاصی دارند هر چند مدت یکبار ظهور می کنند و سوار بر وال یاد اجدادشان را زنده می کنند. فیلم داستانی جذاب و گیرا دارد که سهم موسیقی بیش از ۵۰ درصد است. موسیقی آرام و مرموز این فیلم بیننده را به عمق عقاید یک قبیله و به درون انسانهایی می برد که ارتباطی تنگاتنگ با طبیعت دارند.

نکته جالب در خصوص فیلم اینست که والهای به نمایش درآمده در ساحل ترکیبی از والهای حقیقی، ماکت وال و گرافیک رایانه‌ای(CGI) است.
دخترک بازیگر نقش Paikea نیز گفته که سکانسی که او سوار بر وال رهبر در دریا بوده ۱۵ تا ۲۰ مایل دور از دریا و با استرس فراوان انجام شده!
در کل وال‌سوار فیلمی انسانی و دوست داشتنی و البته جذاب و به‌یاد ماندنی است …
———————————
این فیلم درباره قبیله Māori که ساکن سواحل شرقی نیوزلند هستند ساخته شده است.
افراد این قبیله به داستان وال‌سوار معتقند و فردی به نام Ngāti Porou را همان وال‌سوار افسانه ای می دانند.
این فیلم اقتباسی از کتاب The Whale Rider است که در سال ۱۹۸۷ توسط Witi Tame Ihimaera نگاشته شده است.برچسب‌ها:

  1. Iranian گفت:

    سلام، ببخشید که اینو اینجا می نویسم ولی به نظر شما بهتر نیست در title بلاگ کلمات «همیشه» و «گی» رو به هم بچسونید؟ چون اینطوری هم میشه خوند «همیشگی» هم میشه خوند «همیشه Gay»!!! جسارت نباشه ولی فکر کردم بد نیست اینو بنویسم.

  2. EM گفت:

    hi. wal savar ro didam filme jalebiye vali tahodidi regehaee az janshvare ee v sefarshi boodan toosh dide mishe ama dar majmoo jaleb az kar dar oomade…rasti chizi az filmaye kieslowski didi…oonam karaye jalebi dare….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.