وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

هالک

بدون دیدگاه

The Hulk
هالک

فیلم درباره دانشمند جوانیه که بدلیل موادی که پدر دانشندش وارد خون خودش کرده دارای قدرت خارق العاده ایه. دانشمند جوان(بروس) وقتی برای نجات جان همکارش در برابر تابشگر اشعه گاما می ایسته, به طرز عجیبی جان سالم به در می بره و اظهار می کنه که نه تنها هیچ آسیبی ندیده بلکه دردی که در ناحیه زانو داشته برطرف شده! پس از این اتفاق بدلیل انرژی جذب شده از اشعه و مواد سبزرنگ خاصی که در خون بروس وجود داره, بروس نیمه شب تبدیل به غولی سبزرنگ می شه که قدرتی خارق العاده داره و در برابر تسلیحات نظامی هم بدنی مقاوم داره. بدلیل مشکل روحی ای که بروس داره(بدلیل مشاهده صحنه قتل مادر توسط پدر) و همچنین ترس شدیدی که دائماً آزارش میده, غول سبز موجودی عصبانی و پرخاشگره که هر چه بیشتر عصبانی میشه قدرتش بیشتر و جثه ظاهریش بزرگتر میشه. بروس فکر میکنه که پدر و مادرش هر دو مردن و علت ترس دائمی و کابوسهای شبانش رو نمی دونه, اما پدرش زندس و ۳۰ ساله که در زندان تحت مراقبته(به خاطر افکاری که در سر داره). پدر به سراغ فرزندش می آد و همه چیز رو تعریف می کنه, اما پسر باور نمی کنه… پدر به خاطر مواد خاص در خونش و تحت تاثیر اشعه گاما قدرت خاصی بدست می آره و توانایی ترکیب با هر چیزی رو بدست می آره(می تونه به جزئی از هر چیزی تبدیل بشه). بروس وقت که برای بار سوم تبدیل به غول سبزرنگ میشه به موضوع قتل مادرش و علت کابوسها و ترسها پی می بره, همچنین متوجه می شه که این مرد واقعاً پدرشه.ارتش (که پدر نامزد بروس فرماندشه)توسط نامزد بروس, بروس رو دستگیر می کنن و تحت نظر می گیرن. پدر بروس از ارتش درخواست می کنه که برای بار آخر فرزندش رو ببینه و بعد تسلیم بشه. پدر به بروس موضوع قدرت خودش رو می گه و از اون خواهش می کنه تا قدرت خودش رو در اختیار اون بذاره تا پدر به موجودی تبدیل بشه که پا رو از حیطه مرزهایی که خداوند برای انسان قرار داده فراتر بزاره و در حد یک پدیده طبیعی قدرت پیدا کنه. بروس از این کار سر باز می زنه اما پدر با عصبانی کردن بروس اونو به غول سبز تبدیل می کنه و در پی عملی کردن قصدش بر مآد, بروس در مقابل پدرش می ایسته و با اون مبارزه می کنه. مبارزه این دو موجود در دریا ادامه پیدا می کنه و همه فکر می کنند که این دو موجود از بین رفتن در حالی که این طور نیست. پایان فیلم هم مثل همه فیلمهای هالیوودی با شروع دوباره تموم میشه و تصویر بروس رو در نقش یک ممدکار در آفریقا نشون می ده!

فیلم هالک با اکثر فیلمهای هالیوودی تفاوتهای آشکاری داره و همچنین نوآوری های جالبی هم داره. به طور مثال در اکثر صحنه های فیلم تصویر از دید چند دوربین به طور همزمان و در کنر هم به نمایش در می آد که البته قبل از این فیلم به طور ضعیفتر در فیلم باجه تلفن استفاده شده. موسیقی متن فیلم که اثر ” ویلوت ریوولور” هست, ریتمی تقریباً یکنواخت و مغموم داره. که به فیلم کمک شایانی در باورپذیرتر بودن می کنه, همچنین در تحریک حس همذات پنداری تماشاگر تاثیر به سزایی داره و حکایتگر حس غریبیه. جلو های ویژه فیلم اثر “دنیس مورن” هست که خلق جلوه های ویژه یکی از قسمتهای ایندیانا جونز و اپیزود دوم جنگهای ستاره ای رو به عهده داشته.
داستان فیلم بدلیل استفاده از برخی پارامترها(پارامترهای جدید و استفاده از پارارمترهای مخصوص اینگونه ژانرها به شیوه ای حرفه ای) داستانی باورپذیر داره و با اینکه مدت زمان فیلم ۲ساعت و ۱۸ دقیق هست, تماشاگر رو ترغیب به پیگیری داستان می کنه. در کل فیلم داستانی جذاب داره و بی شک در آینده ای نه چندان دور شاهد ساخت قسمت دیگری از فیلم هالک خواهیم بود.
کارگردان= آنج لی
بازیگران= اریک بانا – جنیفر کانلی

سیناپس و … فیلمسایت رسمی فیلمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.