وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

مورد عجیب آقای پیامِ نورکل!

۶ دیدگاه‌ها

اگر پیگیر اخبار باشید حتماً جریان آگهی جعلی جذب ۴۸۰۰ نفر در دانشگاه پیام نور و تکذیب این خبر توسط پیام نور را شنیده اید اگر نه،  از اینجا(+) مطلع شوید.

داستان از آنجایی شروع شده که یک جوان روستایی(آنگونه که برخی گفته اند) به نام “پیام” و با فامیبی “نورکل” هوس می کند از نعمت خدادای نامش بهره ای ببرد و با بازکردن حسابی در بانک صادرات کارش را شروع کند. بعد هم با کمک فرد دیگری سایتی راه اندازی می کند با آدرس www.s-pnu.ir و آگهی می دهد که “استخدام کشوری دانشگاه پیام نور” و در متن آگهی خود اعلام می کند که دانشگاه پیام نور بر اساس مجوز فلان قصد دارد ۴۸۰۰ نفر را به‌کارگیری کند. آگهی هم حسابی صر و صدا می کند؛ تا جایی که دانشگاه پیام نور اعلام می کند ما بی خبریم!

همدست آقا پیام در سایت ایجاد شده از متقاضیان می خواهد تا پس از تکمیل فرم الکترونیکی مبلغ ۷٫۰۰۰ تومان به شماره حساب فلان به نام “پیام نور کل” واریز نمایند و الخ… متقاضی بی خبر از همه جا هم گمان می کند این شماره حساب پیام نور است  و بعله.

جالب آنجاست که علی رغم ادعای پیام نور مبنی بر مسدود شدن این سایت، در زمان نگارش این مطاب، پیام عزیز کماکان مشغول است!

اشتباهات زیادی در اجرای این کلاه‌برداری دیده می شود که بزرگترین آنها ساده بودن فرم ثبت نام و محدود بودن آن به ۶ فیلد است!

 1. […] مورد عجیب آقای پیامِ نورکل! (tags: سوءاستفاده سرقت دانشگاه اینترنت iran) […]

 2. ایول دمش گرم
  عجب آدمه باحالی

 3. […] This post was mentioned on Twitter by lord386, رضا. رضا said: مورد عجیب آقای پیامِ نورکل! http://www.00397.ir/?p=282 […]

 4. درود بر شما
  عزیزم اون جوان روستایی رو عوضش کن ملت نگن من کلاه بردارم 😀
  عجب داستانی شده ها همینجا اعلام کنم که منظور من نیستم ها :)) حالا بیا و درستش کن

 5. […] مورد عجیب آقای پ&#1740… کلاهبرداری از دانشگاه پیام نور […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.