وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

فیلمهای نوروزی

۱ دیدگاه

>

هفته ای که گذشت برای من یکی که خیلی لذت بخش بود. دلیل اصلیش هم کشف چند تا فیلم خوش ساخت و زیباست. قبل از هر چیز باید از جناب ضرغامی تشکر کرد که با سعه صدر و بی خیال شدن قانون کپی رایت موجبات این لذت رو فراهم کرد! فیلم فرش باد که قبلاً به دلیل اطلاع از داستانش اون رو ندیده بودم از طریق سیمای عزیز دیدم. واقعاً تصور نمی کردم که اینقدر جذاب، دوست داشتنی و زیبا باشه. علی الخصوص اینکه یک فیلم سفارشی هم بود. در فرصت آتی حتماً راجع به این فیلم و نکاتی که نظرم رو جلب کرد خواهم نوشت. فیلم بعدی کولی بود. فیلمی از علی شاه حاتمی. گمان نمی کردم که سازنده خوش رکاب و اوی مثبت چنین فیلم خوش ساختی رو در کارنامه اش داشته باشه. بک فیلم کاملاً سمبولیک راجع به باریدن رحمت الهی. راجع به این فیلم هم بعداً خواهم نوشت. داستان فیلم عزیزم من کوک نیستم رو هم قبلاً شنیده بودم، اما بی ذوقی طرفی که داستان فیلم رو واسم تعریف کرد باعث شد از دیدن این فیلم محروم باشم. به هر حال فیلم رو دیدم. واقعاً زیبا بود. نکته جالب و اساسی این فیلم شباهت غریبش به دو فیلم آژانس شیشه ای و دیوانه ای از قفس پرید یود. اما این شباهت هیچ لطمه ای به فیلم نزد بود. راجع به این فیلم هم بعداً خواهم نوشت!! (بعداً چه خبره ها!!)
می مونه ۲ تا نکته:
۱- از دوستانی که تازگی در وبلاگ نظر داده اند معذرت می خوام! چون بدلیل تعویض فضای وبلاگ یکسری مشکلات پیش اومده بود و نظرات این دوستان ثبت نشد! با عرض پوزش دوباره به اطلاعتون می رسونم که مشکل مرتفع گردید!
۲- دوست عزیز و گرامی، راوی قصه های عامه پسند پرسیده بود که دیزالو یعنی چه؟ باید عرض کنم که Dissolve اصطلاحی برای شروع یا پایان یک صحنه است به این ترتیب که صحنه قبلی در حالت جدید محو می شه. مثلاً تصویر یک گل رو در نظر بگیرید. حالا قراره تصویر این گل در تصویر یک دشت دیزالو بشه. یعنی تصویر گل محو و تصویر دشت کم کم هویدا میشه.برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.