وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

سقوط هواپیمای پرواز ۴۴۷ ایر فرانس

۱ دیدگاه

جریان سقوط دوشنبه هواپیمای ایرفرانس را که حتماً شنیده اید. همانی که در آغاز گمان می کردند ربوده شده و سیستمهای راداری آن نیز به عمد از کار افتاده، که پس از یکی دو روز قطعی شد که هواپیما در میان آبهای اقیانوس اطلس سقوط کرده است. مبدا پرواز ریو دوژانیرو در بزریل بود و مقصد پاریس. مدت پرواز معمول این مسیر ۱۱ ساعت است و از آن پروازهایی است که اصطلاحاً چیزی شبیه اقیانوس نورد به آنها اطلاق می شود. زمان بلند شدن هواپیما ساعت ۱۰ شب بوده و زمان ناپدید شدن آن ساعت ۲ و ۱۴ دقیقه صبح.

در تصویر زیر خط قرمز نمایانگر مسیر پرواز این هواپیماست و نقطه سفید محل احتمالی سقوط.

Approximate flight path of AF 447. The solid red line shows the actual route. The dashed line indicates the planned route beginning with the position of the last transmission heard

روز سه شنبه مقامات برزیلی اعلام کردند که هواپیمای شناسایی ردی از سوخت در محل احتمالی حادثه مشاهده کرده و پس از آنکه یک کشتی به محل اعزام شد بقایایی یافت شد که احتمالاً مربوط به  این حادثه است. بقایای مذکور شامل قطعاتی فلزی و غیرفلزی است که به ناچار و بدلیل یافت مواردی مثل یک توربین یا صندلی! به هواپیمای مذکور نسبت داده شده است.

لاست را دیده اید؟ اگر دیده اید حتماً برادر “چارلز ویدمور” را می شناسید، همانی که برای مخفی کردن جریان سقوط هواپیمای اوشیانیک یک مدل واقعی از هواپیما را در محل احتمالی حادثه و در زیر اقیانوس قرار داد و توانست به مقصود خود برسد.

حالا و در جریان هواپیمای ایر فرانس که حتی بقایای یافت شده قطعاتی فلزی است و حتی جنازه ای هنوز یافت نشده است چه فکر می کنید؟

می دانم که شاید منطقی به نظر نیاید ولی من اینگونه خیال پردازیها را به شدت دوست دارم و احتمال به حقیقت پیوستن آن نیز هست؛ هرچند که درصد این احتمال اندک نیز باشد!

مدخل این حادثه در ویکی پدیا: لینک(+)

پ.ن: گمان می کردم این خیال پردازی فقط در ذهن من شکل گرفته ولی ظاهراً بین دوستانی که پس از اتمام فصل ۵ لاست تشنه آغاز فصل ششم تا ۶ ماه دیگر هستند، اپیدمی است! این پست هم تا امروز بصورت پیش نویس در وبلاگم بود تا اینکه دیدم دیگران هم در این خصوص گمانه زنی کرده اند و جرات انتشارش را پیدا کردم!برچسب‌ها:

  1. milad گفت:

    سلام

    آفرین به این همه تخیل

    من هم دقیقا همین فکرو کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.