وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

سریالی که بصورت قانونی در تورنت منتشر می شود!

بدون دیدگاه

اگر طی روزهای اخیر به سایت piratebay مراجعه کرده باشید،حتماً تغییر لوگوی سایت به یک عکس نظرتان را جلب کرده است. لینک دانلود سریال “Pioneer one” که توسط سازندگان بصورت ارجینال در تورنت قرار گرفته است!

قسمت نخست این سریال روایتگر مشاهده شی ای مجهول در فضاست که علت ظهورش مشخص نیست اما گمان می رود با تروریست ها مرتبط باشد. جالب آنجاست که در دقایق پایانی این اپیزود یک کامپوتر دهه ۸۰ را مشاهده می کنیم که دقیقاً به سبک و سیاق لاست اعدادی روی آن ظاهر می شود تا مثلاً ببینده را درگیر سریال کند اما متاسفانه این سریال و یا شیاد حداقل این اپیزود، فاقد شرایط لازم برای جذب بینندگان است و گمان نمی کنم پروژه موفقی از کار درآید.

این سریال که توسط VODO منتشر شده است، نخستین سریالی است که شما می توانید بصورت آزاد آنرا دانلود کرده و پس از تماشای آن به هر میزانی که تمایل داشتید به سازندگانش پول بدهید. VODO که اساساً در زمینه انتشار اینترنتی فیلمهای آزاد برای دانلود فعالیت می کند توان خود را برای فرهنگ سازی در این زمینه قرار داده و سعی دارد آثار بیشتری را نیز بدین صورت منتشر کند. کمپانی های عظیم فیلم سازی در حال حاضر و حتی با شرایط موجود در شبکه های p2p تمایلی به چنین سیستم عرضه ای ندارند. در این سیستم شما نخست فیلم را دانلود می کنید و سپس بر اساس حظی که از فیلم برده اید بصورت اختیاری مبلغی را در راستای تشکر از سازندگان پرداخت می کنید. کمپانی های فیلم سازی با آنکه دائماً در حال شکایت از افراد و شرکت های فعال در زمینه اشتراک گذاری فایلها هستند، به جای باور وضعیت فعلی اشتراک گذاری فایل در اینترنت، در تلاشند تا به جای وفق دادن خود با این شرایط اساساً صورت مساله را پاک کرده و به نحوی اجازه ندهند تاد هیچ فیلمی در اینترنت به اشتراک گذاشته شود. جالبست که بدایند مدیران piratebay هنوز درگیر پرونده قضایی شان هستند ولی از موضع خود کوتاه نیامده اند و همچنان جدیدترین فیلمهای روز دنیا در این سایت یافت می شوند.

سال گذشته نیز یک گروه موسیقی به هین صورت آخرین آلبوم خود را بر روی وب سایتش قرار داد و نتیجه نیز برایشان خوشایند بود!

مرتبط: دانلود این سریال +دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.