وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

در ادامه پست قبلی؛گاف بزرگ؟

۱ دیدگاه

با توجه به پاسخهای داده شده به پست قبلی لازم است تا موارد زیر را متذکر شوم:
۱٫ موضوع مطرح شده از جانب دوستان در خصوص استفاده سایت بانکهای ایرانی از این سرویس به درستی بیان نشده است. سایت بانکها عموماً چند قسمت است و حداقل دو قسمت، بخشی سایت اطلاع رسانی آنهاست و بخشی سایت بانکداری الکترونیک، این بانکها تنها در قسمت اطلاع رسانی از این سرویس استفاده می کنند نه تمامی بخشها. بصورت مثال بانک سامان را مشاهده کنید؛ این بانک در صفحات معمولی از این سرویس استفاده می کند نه در صفحات ورود اطلاعات.
۲٫ برای تامین امنیت، تمامی بانکها در صفحات اتصال به سرویس خدمات الکترونیک از پروتکل ssl استفاده می کنند و به هیچ وجه از فرم معمولی و در قالبی غیر از ssl بهره نمی برند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این پروتکل و امنیت لایه انتقال این مدخل(+) از ویکی‌پدیا را مشاهده کنید.
۳٫ جناب آقای ذوالفعلی فرموده اند که کد بصورت کامل بررسی شده، کدام کد؟ آیا کدهای موجود در http://www.google-analytics.com/ga.js  که در همان کد اولیه فراخوانی می شود هم بصورت کامل بررسی شده است؟
۴٫ سرویس گوگل آنالیتیکس بسیار قدرتمند است و با توجه به آپشنهای موجود در این سرویس می توان پی برد که گوگل برای این آپشنها صفحات را بررسی می کند و به راحتی قادر به آنالیز محتویات صفحات است، کسانی هم که بصورت حرفه ای از این سرویس استفاده می کنند به این موضوع اذعان دارند.
۵٫ در هیچ جای متن گفته نشده که هرکس بخواهد به اطلاعات محرمانه افراد دسترسی دارد و یا سایت نفوذپذیر است! بلکه بحث در خصوص گوگل است. ساده‌انگاری است اگر گمان کنیم گوگل با ما صادق است و یا احتیاجی به این اطلاعات ندارد! گوگل دقیقاً به اطلاعات نیاز دارد و هر لحظه تمام دنیای وب را کاوش می کند برای اطلاعات! و این رویه همه موتورهای جستجو است.
مطلب مرتبط:  گاف بزرگ سامانه اعلام حساب خانوار(+)


  1. گوگل به تمام اطلاعات نیاز داره ولی نمی تونه به این راحتی ها استفاده کنه اگر بفهمن پدرشو در میارن دیگه کسی به سرویسش اعتماد ندارد.
    دوست عزیز تمامی کانتر ها بعد از لود شدن اسکریپت اصلی یک سری دیتا شامل آدرس صفحه، تایتل، یوزر اجنت و .. به سرور منتقل می شود.
    که این انتقال رو با ابزاری مثل فایرباگ میشه در فایر فاکس رصد کرد. گوگل هدفش از این سرویس جاسوسی نیست. بزرگترین جاسوس گوگل موتور چستجوشه. نه گوگل آنالیز. خوهش می کنم تو ارسال مطالب دقت کنید.
    مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.