وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

داستان ایران هسته ای ۲۰۱۳

۱ دیدگاه

۱- سرعت علمی ایران در زمینه هسته ای به نحوی است که منابع غربی اعلام کرده اند که ایران تا ۲۰۱۳ حتی به بمب اتم هم دست می یابد!
۲- داستان تحریم نفت ایران و بانک مرکزی هم متاثر از سرعت عجیب ایران در قضیه اتمی است
۳- کارشناسان غربی هم تاکید کرده اند که تحریم نفت ایران ضرر غیرقابل جبرانی برای صنایع پتروشیمی اروپا و آمریکا به بار می آورد از آن جهت که نفت ایران سبک است و با نفت عربستان متفاوت است و افزایش تولید نفت عربستان هم دردی از این قضیه دوا نمی کند.
۴- اروپا مشتری ۲۰ درصد نفت ایران است و تحریم نفت ایران و ادعای عربستان در خصوص افزایش استخراج نفت در بدترین حالت موجب ارزان شدن نفت ایران خواهد بود که با توجه به گران شدن نفت در بازار جهانی(به دلیل تحریم نفت ایران) بازهم نفت ایران به قیمت ناچیزی ارزان خواهد شد.
۵- دکتر شهریاری و علیمحمدی چهره هایی شناخته شده در جامعه علمی ایران و حتی بین المللی بودند اما رضایی نژاد و احمدی روشن افراد شناخته شده ای نبودند و این دو ترور اخیر متاثر از گزینه اول است و نشان دهنده هزینه ای است که سرویسهای غربی می کنند تا از سرعت هسته ای ایران بکاهند و البته دیگرانی را که شناخته شده نیستند نیز از مرگ بترسانند.
۶- علی رغم ادعای غربی ها در خصوص سرعت کند ایران در دانش هسته ای؛ همه این داستانها مهر تاییدی است بر گزینه نخست و نشانی از هزینه ای است که غربی ها حاضرند بکنند تا قطار هسته ای ایران را متوقف کنند.
۷- فراموش نکنید قدرت رایزنی ایران را و اگر مستند ۳ ساعته “ایران و غرب” شبکه بی بی سی را دیده باشید حتماً به یاد می آورید اذعان بی بی سی به این قضیه را که حتی انگلستان هم گاهی از مواضع ایران عصبانی می شد و اما نتیجه عموماً به ضرر ایران نبود.  1. amir reza گفت:

    یه قسمتهاییش درست بود ولی در کل جوگیر شده بودی.
    “کارشناسان غربی هم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.