وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

با جی‌‎میل ۱۰۰ مرتبه در یک سایت ثبت نام کنید!

۱ دیدگاه

یکی از امکاناتی که گوگل در سرویس جی‌میل برای کاربرانش فراهم آورده است بی تفاوت بودن جی‌میل به نقطه های میان کاراکترها در اکانت جی‌میل است. یعنی اگر بفرض شما اکانت ali.alavi@gmail.com را داشته باشد alialavi@gmail.com یا aliala.vi@gmail.com هم متعلق به شماست به هر تعداد نقطه! حتی مثلاً این: ali…..alavi@gmail.com یا a.l.i.a.l.a.v.i@gmail.com

خب، شما با این امکان گوگل قادر خواهید بود تا یک جی‌میل بارها در یک سایت ثبت نام کنید؛ البته مقطود سایتهایی است که برای هر ای‌میل فقط یکبار امکان ثبت نام را فراهم می کنند.

این امکان مدتهاست که در گوگل وجود داشته است و اساساً از همان ابتدا و در هنگام ثبت نام برای اکانت جی‌میل، گوگل نسبت به نقطه‌های میان کاراکترها بی تفاوت بوده و آی‌دی را بدون نقاط در سیستم درج می کرده است.

البته مدتی است که برخی سایتها برای جلوگیری از وارد نمودن چندباره یک اکانت جی‌میل در سایتشان دست به کار شده اند. پس اگر شما هم مثل من به ‌جی‌میل‌تان وابسته اید و برای ثبت نام در سایتها واردش می کنید و اگر لازم است تا در سایتی دوباره ثبت نام کنید، پس سریع‌تر دست به‌کار شوید!  1. mojtaba گفت:

    شاید یکی از قشنگترین ترفندهایی بود که تاحالا خونده بودم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.