وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

بازی گلشیفته فراهانی در آخرین فیلم ریدلی اسکات

بدون دیدگاه

در چند روز اخیر تصاویری از گلشیفته فراهانی منتشر شد که مربوط به آخرین فیلم ریدلی اسکات به نام ‌‌Body of Lies بود. این تصاویر که همگی از تریلر(تیزر) تازه منتشر شده این فیلم برداشته شده اند، همه دوست‌داران سینما را غافلگیر کرد.

فیلم “بدنه دروغ ها” یا “مجموعه دروغ ها” آخرین فیلم ریدلی اسکات کارگردان شهیر هالیوودی است که ظاهراً قسمتهایی از آن در کشور عراق فیلمبرداری می شود و داستان یک مامور سیا است که برای یافتن یک تروریست از اعضای ارشد القاعده به اردن می رود. نقش مامور سیا در این فیلم را لئوناردو دی کاپریو بر عهده دارد و راسل کرو نیز یکی از شخصیتهای مهم فیلم را بازی می کند.

حضور گلشیفته فراهانی در این فیلم در سکوت کامل خبری اتفاق افتاد که علتش می تواند عدم بروز مشکل برای فیلمهای در حال اکران این بازیگر باشد. ادعا شده که عوامل فیلم برای آنکه مشکلی برای بازگشت فراهانی به ایران ایجاد نشود تغییراتی در شخصیت عایشه (نقش او در فیلم) داده اند.

حضور گلشیفته فراهانی از آن جهت عجیب است که اینشان تا کنون در هیچ فستیوال بین المللی نامش مطرح نشده است و تا کنون نتوانسته نامزدی هیچ جایزه معتبری را کسب کند. مدخل گلشیفته فراهانی در ویکی پدیا (+). البته فیلم سنتوری در آمریکا اکران شد که باز هم نمی تواند دلیل موثری باشد. چند بازیگر مسلمان دیگر هم در این فیلم حضور دارند که شاید حضور این افراد استفاده عوامل فیلم از مشاورانی آشنا به سینمای شرق را محتمل کند.

سال گذشته نیر آخرین فیلم “”مارک فورستر”” به نام “”بادباک باز”” که اقتباس شده از کتاب “”خالد حسینی”” بود با بازی همایون ارشادی در نقش پدر همراه بود. همایون ارشادی به دلیل بازی در فیلم طعم گیلاس کیارستمی به شهرت جهانی دست یافته بود اما گلشیفته فراهانی تا کنون در فیلمی که در سطح جهانی مطرح شود حضور نداشته است.

۳ نما از تیزر فیلم، که گلشیفته فراهانی در آنها حضور دارد:

 

 

مطالب مرتبط:

+ رنگ و بوی ایرانی جدیدترین فیلم ریدلی اسکات (اعتماد)

+ “گلشیفته فراهانی” در هالیوود(فرارو)

Body of Lies (imdb) +

+ فیلم جدید ریدلی اسکات با شرکت گلشیفته فراهانی ۱۰ اکتبر اکران می شود (irannewsagency)

 

و این هم تریلر فیم در یوتوب:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.