وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

اقدام نظامی علیه ایران؛ توهم یا حقیقت مسلم!

۴ دیدگاه‌ها

>

علاقه‌ای به نوشتن مطالب سیاسی ندارم، موید این مطلب سه سال آرشیو همین وبلاگ است هرچند شدیداً اخبار روز را پیگیری می کنم اما علاقه ای به بازنگارش و تفسیر آنها ندارم.

اما قضیه اقدام نظامی آمریکا علیه ایران مسئله عجیب و شدیداً پیچیده ای است، نه می توانی یقین کنی که حمله‌ای در کار نیست (حتی به‌قدر پرتاب چند موشک به برخی مراکز حساس) و نه می توانی باور کنی که آمریکا حتی به قیمت به‌خطر افتادن اسرائیل قید حمله به ایران را خواهد زد. هر چند ماه یکبار اوضاع شکلی کاملاً متفاوت از گذشته به خود می گیرد و حتی برخی اوقات هرچند روز یکبار. مثلاً این جملات را که مربوط به امروز هستند مشاهده کنید:

۱- جرج بوش، رییس جمهوری آمریکا صدور هرگونه دستور برای آمادگی حمله نظامی به ایران در ماه های پیش رو را تکذیب کرد و از گزارش های منتشر شده در این زمینه به عنوان « شایعات بی اساس» یاد کرد.(+)

 

۲- محمد رضا خاتمی دبیرکل پیشین حزب مشارکت… گفته است که به اعتقاد او “شرایط کلی جهانی به آمریکایی‌ها اجازه اقدامی علیه ایران را نخواهد داد.(+)

 

۳- روزنامه واشینگتن ‌پست در مقاله‌ای پیرامون پرونده هسته‌ای ایران و رویکرد آمریکا به این بحران ادعا کرد «طی دو ماه گذشته مجموعه‌ای از تماس‌های مخفی یا آشکار بین مقامات ایران و ایالات متحده آمریکا صورت گرفته که حاکی از حرکت دولت بوش برای ایجاد ارتباط با ایران است». (+)

 

این یکی هم که رنگ و بوی دیگری دارد:

۴-نماینده جنبش حزب‌الله در پارلمان لبنان تاکید کرد: «چنان‌چه ایران مورد حمله آمریکا یا اسرائیل قرار بگیرد حزب‌الله وارد جنگ با ارتش اسرائیل نخواهد شد.» (+)

شنیدن موارد ۱ و ۲ به یک اندازه مرا متعجب کرد، دلیل آن نیز واضح است. قضایا شدیداً منطبق با آن مثل معروف قسم حضرت عباس و دم خروس است. اخبار افزایش قیمت نفت، سپاه پاسداران، آژانس اتمی، کشورهای اروپایی و… همه بر یک مطلب تاکید می کند و از آن سو گفتگوها و خبرها چیز دیگر.

اگر شما هم برخی سایتهای خبری را مرور کنید با مطالب عجیبی روبه‌رو خواهید شد. به نظر می رسد اوضاع شکل پیچیده ای به خود گرفته؛ آن‌قدر پیچیده که نمی توان از مفهوم درونی متناقض یک خبر، به سادگی گذشت . . .برچسب‌ها:

 1. راد گفت:

  ما همه مظنونیم مگر این که خلافش ثابت شود فعلا که این جوری است شاد باشی

 2. iman گفت:

  مطمئن باش وقتش که برسه حمله میکنن

 3. حائری گفت:

  سلام . سایت جالبی دارین و خوب مینویسین . من یه نگاهی انداختم و بعضی پست ها رو هم کامل خوندم . عالیه . موفق باشین . در مورد حمله ی امریکا من یکی که چشم اب نمی خوره . خدانگهدار.

 4. سيامك گفت:

  سلام بر دوست خوش ذوق وهنرمند آلبوم های موسیقی در آرشیو دانلود نمیشه .لطفا درستش کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.