وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

آمریکا، جنگ و دیگر هیچ! یا به خاطر چند بشکه نفت!!

بدون دیدگاه

صبح روز پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۱ برابر با ۱۸ نوامبر ۲۰۰۳ نیروهای آمریکایی با شلیک موشک به سمت عراق عملاَ جنگی رو که وعده اش رو می دادن آغاز کردن!
اما در این میان چند نکته قابل توجه وجود داره:
۱- بوش که از دو روز قبل مهلت ۴۸ ساعته ای به صدام برای خروج از عراق به همراه خانوادش داده بود متعاقبا! اعلام کرد که در صورت خروج صدام هم جنگ آغاز خواهد شد!
۲- شب گذشته دونالد رامسفلد در مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که این جنگ با هیچ کشور و یا ملتی نیست! و همچنین اعلام کرد کسانی که اقدام به آتش زدن چاههای نفت کردن به عنوان جنایتکار جنگی محاکمه خواهند شد
۳- بوش بدون توجه به خواست عمومی و سازمان ملل! ( که واقعاَ در این جریان ضایع شد و جا داشت که کوفی عنان استعفا بده) صبح روز گذشته دستور آغاز جنگ رو صادر کرد.
نکات قابل توجه و مهم زیاد دیگه ای هم وجود داره که بماند برای بعد…

جرج والک بوش (که در عرض ۲ سال ریاست جمهوری ۲ جنگ رو راه انداخته و دومی بر خلاف همه قوانین بین المللی هست) از اعضای حزب جمهوری خواه ایالات متحده هست. ریاست جمهوری دوره گذشته به دست جناب ویلیام کلینتون بود که ایشون از اعضای حزب دمکرات بودن.
ایشون در مدت ریاست جمهوری با جریان مونیکا لینسکی آبرو برای خودش نذاشت و جدیداَ هم یه جریان مشابه با خانم دنی مور داره! این خانم همسر سابق بروس ویلیس هست و ۳ فرزند هم داره و سنش هم حدود ۴۰ هست!
اما با همه این احوال کاش الگور در رقابت انتخاباتی پیروز شده بود تا شاهد این همه درد و رنج حاصل از گندکاریهای بوش نبودیم.(هرچند که ظاهراَ جناب بوش پسر با دست بردت در آراء بالا اومد)
دلیلش هم واضحه، چون دمکراتها علاقه زیادی به جنگ ندارن و جمهوری خواه ها هستن که دائماَ بر طبل جنگ می نوازن!

گالری تصاویر سی ان ان از جنگ رو مشاهده کنید:
مشاهدهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.