وب‌نوشته‌های مهدی شریفی راد

آقای مدیری؛ لطفاً کپی نکنید!

۵ دیدگاه‌ها

مطلع هستید که چناب مهران مدیری مجموعه ظنز جدید خود را؛ قهوه تلخ به صورت عرضه در فروشگاهها ارائه نموده اند و توضیح بیشترش بماند برای بعد. موضوع مهمی که باید به آن پرداخت درخواست مدیری از مردم است برای کپی نکردن سریال و خریدن نسخه اصلی که بصورت یک پیام ویدیویی از ایشان در آغاز هر مجموعه وجود دارد.

پیش از این دوستانی تیزبین اعلام نمودند که با این همه تلاش برای رعایت حق کپی سریال از سوی ایشان و سایر دست اندرکاران، در تیتراژ نامی از سازنده و صاحب اثر “امشب شب مهتابه” که آغاز سریال مزین به این قطعه با صدای جناب مدیری شده است، برده نشده و این خود عدم رعایت حقوق یک اثر است. اما …

مهمتر از این موضوع موسیقی متن این مجموعه است که به گواهی تیتراژ، جناب فرهاد مدیری انتخاب‌شان نموده اند و هر گوشه از سریال مزین به قطعاتی است که از فیلم های سینمایی و اجراهای موسیقی وام گرفته شده و اما در هیچ جای سریال نامی از قطعه و سازنده برده نمی شود و صحیح آن بود که سازندگان مجموعه در پایان هر قسمت عنوان قطعات و صاحبان اثر را در درج می کردند. هر چند که این امر در ایران مرسوم نیست اما برای جناب مدیری عزیز که با خواهش فراوان از مردم می خواهد که مجموعه را ارجینال خرید کنند و کپی نکنند، واجب است.

در خصوص علت پخش نشدن این سریال از سیما گفته شده تهیه کنندگان سریال درخواست یک و نیم میلیارد تومان برای فروش سریال داشته اند و ایضاً دریافت تمام حق پخش آگهی های تلویزیونی که در هنگام پخش این مجموعه نمایش داده می شوند. صدا و سیما نیز با مبلغ نقدی موافقت کرده و با حق پخش آگهی خیر.

حالا و در شیوه پخش فروشگاهی سریال، تهیه کنندگان برای تشویق بینندگان به خرید نسخه ارجینال جوایز سنگینی در نظر گرفته اند. بیاید نگاهی بیاندازیم به عواید پخش این مجموعه:

۱- قیمت فروش به end user دوهزار و پانصد تومان در نظر گرفته شده اما قیمت فروش به پخش کنندگان سریال ۱۸۰۰ تومان ( به گواهی: +)

۲- متوسط فروش هر سری این مجموعه را در بدبینانه ترین حالت می توان ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ نسخه در نظر گرفت ( به گواهی: +)

۳- این مجموعه در ۳۰ سری عرضه خواهد شد و اگر ۸۰۰ تومان برای هزینه چاپ و رایت و بسته بندی و عرضه در نظر بگیریم سود ناخالص هر مجموعه ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان خواهد بود و در ۳۰ سری سود ناخالص ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ خواهد بود و اضافه کنید سود تبلیغات بازرگانی در هر قسمت را! و الخ 1. ahmd گفت:

  برآوردی که کرده اید به نظرم درست نمی تواند باشد.
  عدد یک میلیون فروش برای هر سری خیلی زیاد است.
  ضمنا آن شمارش معکوس برای چیست برای قسمت دانلود از تد؟
  ممنون.

 2. روح الله گفت:

  افسوس که عمری پی اغیار دویدیم
  از یار بماندیم و به مقصد نرسیدیم

  سرمایه ز کف رفت و تجارت ننمودیم
  جزحسرت و اندوه متاعی نخریدیم

 3. زیبابین گفت:

  سلام
  تا حدودی با نظر شما موافقم
  ولی متاسفانه فرهنگ رعایت حقوق مولفین توی کشور ما هنوز جا نیفتاده

 4. هزاران درود هزاران

  رفیق

 5. سلام
  وبلاگ خوبی دارید
  وبلاگتون رو لینک کردم اگه می تونید وبلاگ ما رو با اسم “موسسه خیریه گل نرگس”لینک کنید
  اگه میتونید این وبلاگ رو به دیگران معرفی کنید انشالا اجرتون باخدای مهربان باشه
  اینم ادرس وبلاگمون:
  http://www.gol-nargesilam.blogfa.com
  البته اگه خودتون قصد کمک دارید میتونید به سایت اصلی این موسسه مراجعه کنید:
  http://www.gol-narges.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.